Výber zubnej kefky

Väčšina zubných profesionálov sa zhodujú, že  mäkká kefka je najlepšia pre odstránenie povlaku a nečistôt z vašich zubov. Tvrdé zubné kefky môžu zapríčiniť napríklad bolesti okolo krčkov. Následne môžu pacienti cítiť bolesť pri konzumácii sladkého, ovocia alebo ovocných štiav. Neskôr môžme pocítiť bolesť nielen pri konzumácii studených jedál, ale aj pri čistení zubov.

Zubné kefky s malou hlavičkou sú vhodnejšie pre lepší dosah všetkých oblastí v ústach, vrátane nedostupných zadných zubov. Pre mnohých je elektrická zubná kefka dobrou alternatívou. Dokáže urobiť lepšiu prácu pri čistení zubov, a to najmä pre tých, ktorí majú problémy so zubnou kefkou alebo ktorí majú obmedzenú manuálnu zručnosť. Najnovším typom elektrických zubných kefiek je sonická zubná kefka, ktorá si poradí aj s povlakom na ťažko dostupných miestach.

Ďalším znakom dobrej kefky je hustota vlákien. Čím má zubná kefka hustejšie vlákna, tým odstráni dôkladnejšie zubný povlak.

Len zubná kefka nestačí

Máte problémy s vyčistením neprístupných miest medzi zubmi? Nechcete dostať rýchlo zubný kaz? Ak ste odpovedali na tieto dve otázky kladne, tak používajte medzizubnú kefku. Táto kefka sa skladá s tenkého drôtika s jemnými štetinami. Poradí si aj s tým najnedostupnejším priestorom medzi zubmi. Ďalšou metódou čistenia medzizubného priestoru je zubná niť. Používanie medzizubnej kefky a zubnej nite by malo patriť k pevnej súčasti pravidelnej ústnej hygieny.

Ak chcete poradiť pri výbere zubnej kefky, sme tu pre vás. Viac informácii sa dozviete na našej súkromnej ambulancii alebo nás kontaktujte cez náš online formulár.

Adresa
Dentálna hygiena:
Viera Gregorová DDh.
Ortodoncia:
MUDr. Darina Kartalová