Výber zubnej pasty

Umývanie zubov bez zubnej pasty si dnes nevieme ani predstaviť. Správny výber zubnej pasty býva dosť zložité, pretože na našom trhu je nespočetne veľa druhov a ľudia si nevedia tú správnu zubnú pastu vybrať. Nelámte si už viac hlavu, my vám s týmto problémom pomôžeme.

Nedajte na reklamy v digitálnych a printových médiach. V súčasnej dobe sú všetky zubné pasty dokonalé. Zubné pasty delíme len podľa určenia veku, teda pre deti a pre dospelých. Kvalitná pasta by mala obsahovať tieto prvky:

  • fluoridy - minerály, ktorých hlavná funkcia spočíva v spevnení zubnej skloviny a má protikazový účinok (pre deti je odporúčané množstvo fluoridov od 250 do 1500 ppm)
  • antibakteriálne prísady, ako sú napr. roztoky fluoridov amínu alebo zinku
  • brúsne častice – odstraňujú zafarbené povlaky, doporučuje sa nižšia hodnota brúsnych častíc, pretože neničia vo veľkom zubnú sklovinu, kovy a umelé látky nachádzajúce sa v zuboch
  • tenzidy – penotvornné látky, ktorých úloha je podporiť látky pri čistení a ich vedľajšia funkcia je odstraňovanie povlakov, podiel tenzidov by nemal presiahnúť 2% množstva celej zubnje pasty

Ak nie ste spokojný s farbou svojich zubov, tak príďte do našej zubnej ambulancii alebo nás kontaktujte telefonicky či cez online formulár.

Adresa
Dentálna hygiena:
Viera Gregorová DDh.
Ortodoncia:
MUDr. Darina Kartalová